• Rekonstrukce střechy

  Posted on Říjen 24, 2015 by in Články

  Rekonstrukce střechy – kdy ji provést?

  rekonstrukce střechyRekonstrukce střechy může být náročný proces. Důležité je se pro rekonstrukci střechy rozhodnout ve správný čas. Zajímá Vás, kdy je pro klempířské a pokrývačské práce nejvhodnější čas? Určitě si říkáte, že léto. Možná Vás ale překvapí, že nejvíce zakázek má naše firma na jaře. Rekonstrukce střechy vyžaduje mnohdy více času a proto je určitě lepší nenechávat vše na poslední chvíli těsně před tím, než nasněží. Na jaře je vhodné počasí a rekonstrukce nezasáhne ani do Vašeho volného letního času, který byste rádi věnovali dovoleným.

  Rekonstrukce střechy – proč rekonstruovat

  Jedním z nejběžnějších důvodů pro rekonstrukci střechy je zatékání do střešního pláště a případně také nevyhovující estetická funkce stávající střešní krytiny. V prvním případě je rekonstrukce střechy nutná. V druhém případě záleží na Vás, co chcete na střeše změnit. Může Vám vadit barva a tvar střešní krytiny, zamechování střechy nebo ji prostě chcete modernizovat.

  Rekonstrukce střechy se provádí i v případě, že chcete vylepšit její izolační schopnosti. Velmi často se nám stává, že zákazníci s rekonstrukcí střechy chtějí spojit také izolační práce, aby jim v zimě neutíkalo teplo a v létě byly podkrovní prostory obyvatelné.

  Rekonstrukce střechy – jak probíhá

  Při rekonstrukci začínáme demontáží a likvidací původní krytiny. Před samotnou pokládkou nové střešní krytiny je potřeba podle stavu případně také provést výměnu krovu či jeho drobné opravy, impregraci krovu, opravu komínu, zateplení. Poté už následuje pokládka nové střešní krytiny.